Agility

Od kdy na agility?

18. března 2016 v 18:11
Ptáte se od kdy jít na agility? Odpověď zní:

Agility se vlastně může zúčastnit každý zdravý a zdatný pes. Stačí aby byl opravdu zdravý a aby to mohl dokázat... (No zkrátka zdatný...)

U štěňat se myslím doporučuje toto:

Pokud chcete učit štěně agility, začněte až v půl roce jeho života... (Samozřejmmě to lze i později...) Nejdříve můžete začít s učivem jako je např. poznávání překážek, přiběhnutí na zavolání a nebo např. sezení/ležení/stání na místě. Poté bych začala s tunelem a až se pes načí tunel, tak skoky...

Co je to agility?

14. března 2016 v 20:05 | Katka

Agility

Mnoho lidí se mě ptá, co je to agility...
Agility je sport se psy, kdy běháte spolu po překážkové dráze, tedy spíše vy vedle něj a on překonává překážky...

Trať se musí uběhnout v určitém čase, pes běží bez obojku a páníček udává směr.
Agility závody se dělí podle výšky a zdatnosti psa.


Vznik

Vznikl kolem roku 1970.Poprvé se objevilo na Cruftově výstavě, kde mělo za úkol pobavit diváky. Inspirace = koňské parkury. Agility na výstavě upoutalo tolik lidí a psích nadšenců, že se rozhodli se zúčastnit této novinky aktivně. Od té doby se začaly zakládat nové kluby, které nabízely možnost trénovat agility. První oficiální soutěž se konala roku 1979 v Londýně na mezinárodní výstavě koní.
První organizací, která chtěla dát agility nějaký řád, byl Kennel klub. První závod s pravidly vydanými touto společností se běžel roku 1980, opět na Cruftově výstavě. Od té doby se Peter Lewis s Johnem Gilbertem pustili do šíření tohoto sportu do Evropy a poté i do celého světa.

 
 

Reklama

Rubriky